streda 4. marca 2020

4. časť Odličovanie

Ahojte 💗

Začneme pekne po poriadku s ďalšou 4. časťou čím odličovať pleť. Aké spôsoby, tipy, kozmetické značky ponúka dnešný trh. Ako zbaviť pleť od makeupu a nečistôt? Najprv by sme mali, vedieť aký typ pleti máme a podľa toho vybrať prípravky, ktoré budú pre nás najvhodnejšie. Na citlivú pokožku nie je vhodné používať drsné tampóny a obrúsky, skôr siahnuť po bavlnených tampónov. Každá metóda vám nie vždy sadne, takže treba aplikovať do vtedy, dokým si vaša pleť na ňu zvykne. Stačí len skúšať a hneď budete vedieť, či je pre vás daný spôsob vhodný. 

  • Vlhčené utierky- zaleží od typu čistiacich utierok, či sú viac mokré alebo suché. Veľa krát sa mi stalo, že boli obrúsky suché a to sa až tak nevyplatí. Treba ich poriadne pozrieť pred kúpou, či nie sú otvorené, aby sa dali používať. Materiál hrá veľkú rolu. Kupujte preto overené značky, o ktorých viete že obsahujú bavlnu. Ak máte problematickú pleť, siahnite po kvalitnejších značkách ako napr. Bioderma, Nivea, Garnier....
  • Odličovanie vo vani- konkrétny spôsob som pár praktizoval,a ale nejak mi to nevyhovovalo. Viem že niektorí ľudia takýto postup radi požívajú. Výhodou je rýchlejší spôsob odličovania. 

  • Odličovacie tampóny- mojím rituálom je práve takýto postup. Vyskúšala som mnoho kozmetických značiek. Najviac mi vyhovujú Bell tampóníky, pretože sú príjemné na dotyk. Nájdete rôzne druhy či menšie alebo väčšie, podľa toho si vyberiete.
  • Hubičky- môže isť o látkové, štrikované, gumené a podobne. Nájdu sa rôzne druhy. Treba vyberať také, čo majú pozitívne recenzie, aby ste si nepodráždili pleť. Skôr by som preferovala, keby bol jemný materiál, vyrobený z prírodných látok napr. koňiaková hubička. 

  • Uteráčikmi- väčšinou sa požívajú pri odličovaní olejovitých výrobkov. Ide o šetrnejší spôsob. Môžete ich používať do nekonečna, stačí len oprať a zase sú použiteľné. V ponuke nájdete rôzne veľkosti, druhy, materiály. Najmä sa využívajú s prírodnou kozmetikou. 

  • Čistiacou kefou- zakončíme posledným spôsobom. Čistiaca kefa slúži skôr na očistenie pleti. Ťažšie sa s ňou pracuje pri samotnom odličovaní, ale nájdete rôzne veľkosti, takže by to nebol najhorší prípad. Nie všetky časti na pleti sa dajú precízne vyčistiť, ako keď použijete tampón.
Ktorý spôsob je vhodný práve pre vás? Ako sa zvyknete odličovať?
Ďakujem za každý komentár 💗Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára