nedeľa 22. júla 2018

Obľúbené činnosti (hudba,jedlo,filmy...)

Ahojte:)
Zase prichádzam po dlhšej dobe s obľúbencami, čo som zažila a podobne. Budem rada, ak sa vy tiež podelíte so mnou, čo prežívate počas horúcich dní...
Keď je leto treba vždy niečo robiť na záhradke, tento rok leto nastalo dosť rýchlo. Všetko začalo rásť. Tí, čo majú záhradku ma určite pochopia, že je v nej dosť práce. Máme celkom štedrú úrodu, najmä čerešní bolo neúrekom.
Samé zaváranie rôznych kompótov, lekvárov atď...asi to určite všetci poznáme. Okrem toho bolo dosť malín, ríbezlí, jabĺk a stále treba niečo robiť čo Vám poviem :D Popri práci na záhrade sme občas zašli i do prírody napr. na zber byliniek. Čo je lepšie než si v zime pripravovať teplý, chutný čajík s čerstvo natrhanými bylinkami.

Seriály, Hudba, Speváci- mám tu pár tipov ktoré stoja za zmienku, za vypočutie i prezretie. Prvým obľúbeným seriálom je Sultán. Predtým, keď ho dávali v TV ma nezaujímal, ale teraz ma začal baviť.
Sultán: turecký historicko-fiktívny seriál. Dej je založený na živote osmanského vládcu, sultána Sulejmana, najdlhšie vládnuceho sultána Osmanskej ríše. Jeho manželkou je Hurrem Sultan, otrokyňa, ktorá sa stala sultánkou.

Tisíc a jedna noc- mladá vdova Šeherezáda pracuje ako architektka v spoločnosti Binyapi Holding, ktorú vlastnia dvaja priatelia Onur Aksal a Kerem Inçeoğlu. Šeherezádin malý syn Kaan trpí leukémiou a ona potrebuje zohnať veľkú finančnú čiastku na operáciu, ktorá by mu zachránila život. Rodina jej zosnulého manžela je síce bohatá, ale jej svokor Burhan Evliyaoglu, ktorý syna kvôli sobášu s ňou vydedil, odmieta vnukovi a neveste pomôcť. Tá preto o peniaze požiada svojho šéfa Onur, ktorý ale vydanie sumy podmieňuje tým, že s ním Šeherezáda strávi noc. Po tejto noci sa však všetko zmení a Onur zahorí láskou ku krásnej Šeherezáde.


V poslednej dobe jeho skladba Lúč, si poštám stále dookola. Vyžaruje z nej pozitívna atmosféra a presne preto si rada vychutnávam hudbu ako je táto.

Čo som prečítala???

Kniha ma na začiatku čítania zaujala, bola niečim výnimočná a každodenné čítanie ma stále neuveriteľne bavilo. Príbeh je o dvoch kamarátoch Colin a Hassan, ktorí sa rozhodli, že pôjdu do sveta si nájsť nejaký džob. Colin bol matematikom, práve písal poučku o bývalých ex-priateľkách, skúmal prečo ho opustili. Mal 14 vzťahov a všetky dopadli mizerne. Každá z nich sa volala Katherin. Nevedel prísť na záver poučky, pomohla mu s ňou Lyndsey, s ktorou sa počas cestovania zoznámili. Mama Lyndsey ich zamestnala a poskytla im bývanie u nej. Postupne si začali medzi Colinom a Lyndsey vytvárať niečo viac ako priateľstvo, po dokončení poučky mu vyšlo, že by mal ich vzťah vydržať len 5 dní, no v skutočnosti to nebola pravda. Ja si myslím, že žiadna poučka Vám nezaručí aký bude Váš život.

Nápoje, dezerty 
V lete treba dodržiavať hlavne pitný režim to vám nemusím ani pripomínať - preto práve teraz si často robím rôzne ovocné limonády, hlavne domáce sú top!!! Občas ich vymením za výborné, sladké smoothie plné ovocia!

Občas si treba osladiť život s domácou lakocinkou plnou zdravých surovín ako sú napr. jahody. V zime už nebude taká možnosť čerstvo natrhaného ovocia ako je teraz. Treba si dopriať.
Podeľte sa v komentároch čo radi robíte Vy? Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára